Kova Burcu Özellikleri

Kova Burcu Genel Özellikleri

Kova burcu tüm burçlar arasında en uyumsuz burç olarak düşünülmektedir. Deneyselliğin, özgünlüğün ve önsezinin burcudur Kova. Kova burcu insanları hem idealizmi hem de pragmatizmin değerlerini bir araya getirmeye çalışır. Havai davranışları olabilir ancak ayakları da her zaman yere basmasını iyi bilir. Bunu da kendilerine özgü bir şekilde yaparlar. Kova burcu insanları genellikle çevresindeki insanlara yardım etmek için hareket eder. Ayrıca özgürlüğüne de aşıktır.

Kova burcu için özgürlük, yaşamın değişmeyen yegane kuralıdır. Özgürlük olmadan hiçbir şey gerçekleşmez. Özgürlük olduğunda ise, sınır sonsuzluktur. Kova burcu özgürlük düşkünüdür ve bu nedenle aşk konusunda sıkıntılar çekmeleri normaldir. Bağlılıktan uzak kalmayı tercih ederler.

Kova, hava grubunun burcudur. Ancak kimi zaman dışarıdan bakıldığında onun su grubundan olduğu düşünülebilir. Bunun nedeni ise güçlü önsezileridir. Duyguları ortada ve keskin önsezileri vardır. Oldukça zekidir. Enerjileri her zaman üst seviyededir.

Kova burcunun genel olarak kurallara duyarlı olduğunu söylemek mümkün değildir. Özellikle halkın genel yargılarına ve toplumun kurallarına karşı duyarlılık göstermezler. Onlar sürekli değişmek ve gelişmek ister. Özgürlükçü, bilge ve yaratıcı ruhludur. Ancak bunların hepsi gerçeklik ve akıl üzerine kuruludur. Her konuda diklenirler. Karar verme konusunda sabit düşüncelere sahiptir. Bir karar aldığında, onu bu karardan döndürmek oldukça zordur.

Kova burcu akılcıdır. Bunun yanında hem sezgilerini hem de hayal dünyalarını kullanırlar. Bu özellikler bir araya geldiğinde Kovanın istediğine ulaşması çokta zor olmaz. Bu durum onlar için büyük avantajdır. Sürekli olarak yeni bilgiler edinmek, yeni bilgilerin sahibi olmak isterler. Ancak her öğrendiği bildiği direkt olarak kabullenmez. Öncelikle kendi içinde bir süzgeçten geçirir. Daha sonra fikir sahibi olur.

Kova Burcu

Sezgileri sayesinde baktıkları bir şey hakkında hemen fikir sahibi olurlar. Ancak kavrayamayıp, anlamadıkları zamanda direkt olarak sormayı tercih ederler. Her şeyi alt üst edip öğrenmeleri sadece bir kaç dakikalarını alır. Kova burcu bir konuda istediğini elde ettiği anda sıkılır. Bilgilerini ve fikirlerini her alanda söylemekten büyük keyif alırlar.

Kova burcu öğrendiklerini herkesle paylaşmaz. Sadece bilgilerine değer verecek insanlar ile paylaşımda bulunmayı tercih ederler. İkili ilişkiler kurmakta oldukça başarılıdır ve bu alanda zorluk çekmezler. İnsanlara olan sevgisi dolu doludur. Kimi zaman dengesiz davranışlarda bulunabilirler. Bağımsızlığa olan düşkünlüklerinden dolayı, nedensiz bir şekilde sevdikleri insandan uzaklaşırlar.

Kova burcu, Uranüs'ün etkisi altındadır. Uranüs hem değişimin hem de devrimin gezegeni olarak adlandırılır. Hal böyle olunca, Kova burcunun uyumlu, bir sonraki adımda ne yapacağı kestirilemeyen ve arkadaş düşkünü olmasını anlamak kolaylaşır. Kova burcu insanlarına farklı açılardan bakıldığında zıtlıklar görülür. Kişilikleri bu şekildedir. Diğer insanlardan farklı tepkiler göstermesi olağandır. Yeniliği, macerayı ve değişimi arar.

Kova burcunun genel olarak kişiliği oldukça dengelidir. Bu durum değişik etkilerden dolayı değişim gösterebilir. Kimi zaman beklenmedik davranışlar sergileyebilirler. Hoşlarına gitmeyen bir şeyi hemen değiştirmek ve ideallerine göre uyarlamak ister. Bu nedenle dünya üzerinde birçok büyük iz bırakan, dâhi Kova burcu insanları oldukça çoktur. Kova burcunun idealinde baskıya karşı çıkmak vardır ve gerekirse savaşmayı da tercih edebilir.

Hava burcudan olan burçlar genel olarak abartılı bir şekilde olan duygulardan çekinir. Bunlardan biriside Kova burcudur. Mantıksal olarak kontrol edemediği ve çözüme kavuşturamadığı durumlardan uzaklaşırlar. Zekalarını o kadar iyi kullanırlar ki, tehlike anında kaçış kapısı olarak düşünülebilir. Kova burcu insanları taraf olmayı sevmeyen, yardım etmekten zevk alan, oldukça anlayışlı ve hoşgörülü insanlardır. Taraf olmayı sevmedikleri için diğer insanlar tarafından vurdumduymazlık ile suçlanabilir. Kova burcu bir konuda görüş belirtmiyorsa, asla belirtmez.

Kova Burcu

Kova burcunun insanlık üzerinde muazzam düşünceleri vardır. Gerçekten çok büyük ideallere sahiptir. Birçok Kova burcu serseri fikirler ile yakından ilgilenebilir. Kova burcu asla bir finans görevlisi ya da mali işler sorumlusu olarak düşünülemez.

Kova burcu demek ya dâhi demektir ya da deli. İkisi de fark etmez, dikkatli olmak gerekir. Karar verme aşamasında her zaman daha iyi bilgilere sahip olunmalıdır. Kova burcu maddiyata fazla önem vermez. Belki de onların en büyük zayıflığı, savundukları idealleri kendileri uygulamıyor olmasıdır. Onlar her zaman insanlığı kurtarmak ister. Ancak yine de bu konuda pek fazla bir şey yaptığını söylemek mümkün olmaz.

Kova burcu, sosyal olarak aşırı derecede duyarlı olsa da, aslında egoisttir. Kolektif değerler için savaşırlar, bireysel değerler için değil. Tamda bu noktada Kova, diğer insanlardan ayrılır. İdeallerini gerçekleştirmeyi başaramayan Kova burcu insanları içine kapanır. Tam anlamıyla egoizmden oluşan duvarlar örmeyi tercih ederler. Bunun nedeni ise hiç hoşlarına gitmeyecek sürprizlerden uzak durmaktır.

Kova burcu günlük sorunlar üzerine çözüm getirmek ister. Her zaman bu tarz arayışlar içerisinde olacaktır. Çevresindeki insanlar ile ilişki kurarken kendisini biraz serseri, biraz hoşgörü sahibi ve sevilmeye değer bir kişilik olarak gösterir. Çevresindeki insanlar bu tarz davranışlarını aldırmazlık olarak yorumlayabilir. Ancak bu durum tam olarak böyle değildir. Kova burcu duygularını açığa vurma konusunda oldukça çekingen bir yapıya sahiptir.

Kova burcu iş hayatı

Kova burcu insanları genellikle kendi işini kurmayı tercih ederler. Kendi işlerini yaparlarsa daima başarılı olabilirler. Parlak ve pratik zekaları ile bunu kolaylıkla başarabilirler. Kova burcu insanları parayı sever ancak paranın kendisine özgürlük getirdiğine inandığı için sevdiğini söylemek gerekir. Bu nedenle paraya ulaşma yolunda büyük çaba sarf edeceklerdir. İş hayatında başarıyı daima yakalayabilirler.

Kova burcu aşk hayatı

Kova Burcu Aşk

Kova burcu insanlarının aşk hayatı karşı konulamaz derecede güzeldir. İstedikleri kişiyi mutlaka elde ederler. Genel olarak kısa ilişki için birliktelik kurarlar ancak bu durum ilerleyen zamanlarda değişebilir. Aşk hayatlarında dolambaçlı davranmazlar, birlikte olmak istediği kişiye direkt olarak duygularını aktarırlar.

Kova burcunun olumlu yönleri

Kova burcunun olumlu özellikleri arasında; arkadaş canlısı olması en dikkat çekicisidir. Oldukça insancıl özelliklere sahiptir. Her zaman, her insana yardım etmeye hazırdır. İyimserdir ve kötü düşünmekten pek hoşlanmaz. Hoşgörüsü yüksek, yaratıcı insanlardır.

Kova burcunun olumsuz yönleri

Kova burcunun olumsuz özellikleri arasında; en dikkat çekici, göze çarpanı ise, sorumsuz ve saplantılı olmasıdır. Dediğim dedik ve asi'dir. Kimi zaman alışılmış özelliklerinin dışında tuhaf davranışlar sergiler. Dengesiz davranışlar sergilemesi diğer olumsuz özellikleri arasındadır.

Burçlar kuşağında kova

Kova burcu Uranüs gezegeninin yönetimi altında bulunmaktadır ve sabit, hava grubuna bağlıdır. Erkeksi, pozitif niteliktedir. Bir kovadan akan su, simgesi olarak bilinir. Dostlar ve hayalleri evi olarak adlandırılan on birinci evi temsil eder. Uğurlu günü; pazar, uğurlu sayısı; 4, uğurlu renkleri; yeşil ve mavi tonları ve uğurlu taşı ise; yeşim'dir.

Kova burcu özellikleri. Kova burcu kadınının, erkeğinin, genel ve fiziksel özellikleri.
Bizi takip edin, güncel yazılarımızdan haberdar olun!